Evinizi Daha Güzel Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

Dekor

Bugünlerde herkes evini yenilemek istiyor çünkü televizyonda olsun internette olsun izlediğimiz her programda dekorasyona önem verdikleri için bizde ister istemez böyle güzel dekoratif bir evimiz olsun istiyoruz. Mobilya şirketleri de her sene onlarca yeni mobilyalar ürettiğinden kullandığımız mobilyalardan çabucak sıkılabiliyoruz. Bu yazımızda sizler için dekorasyon fikirleri derledik.

Minimalist Tasarım

Eğer sadeliği seven biriyseniz evinize nasıl bir dekorasyon yapsam diye düşünmenize gerek yok. Çünkü siz zaten minimalist biri olduğunuz için minimalist tasarım örnekleri sizi cezbedecektir. Evinize dekorasyon yaparken en sevdiğiniz iki rengi belirleyin. Eğer o iki renk birbirleriyle uyumlu ise evinize sadece o renklerde eşya alın. Böylelikle güzel bir ev dekore edebilirsiniz.

Geometrik Şekiller

Evinizde geometrik şekilli dekorasyon ürünleri kullanarak daha güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Altıgen dekoratif aynalar, daire halı, üçgen duvar saati gibi birçok dekoratif ürünler evinizi daha güzel gösterecektir.

Şömine

Eğer şöminelere merakınız varsa siz de evinizin bir köşesine şömine yaptırabilir ve salonunuza daha hoş bir görünüm verebilirsiniz. Üstelik duvar içine monte edileceğinden fazla yer de kaplamayacaktır. Böylelikle kışın şömine başında sıcacık evinizde keyif yapabileceksiniz.

Tavan

Çoğumuz tavanlara hiç dokunmayız, beyaza boyar geçeriz. Ama tavanları da renkli boyayabilir yada şekilli asma tavan yaparak salonunuza daha hoş bir görünüm verebilirsiniz.

Perde

Pencerelerinizde daha uzun perdeler kullanmak ve farbela ile dekore etmek hoş bir görünüm verecektir. Perde seçerken evinizde ki mobilyalara, halıya ve parkeye uygun bir renk seçmeniz daha doğru olacaktır.

Avize

Evinize avize seçerken sıradan avize almak yerine daha dekoratif avizeler yada viski merakınız varsa viski şişelerinden avize yaptırıp kullanabilirsiniz. Evinize daha hoş bir görünüm verecektir.

Duvar

Duvarları boyamak yerine taş desenli kaplamalar yapmanız ve duvarı tablolarla süslemeniz daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Taş kaplamalar masraflı olduğundan dolayı alternatif olarak taş desenli straforlar kullanabilirsiniz.

Kütüphane

Eğer kitap okumayı seviyor ve kitapsız yapamıyorsanız evinizin bir köşesine kütüphane yapmak çok güzel bir fikir olabilir. Evinizi daha hoş gösterecektir.

Renk Uyumu

Evinizi güzel yapan en önemli şey renk uyumudur. Eğer evinizde ki mobilyalar ve aksesuarlar birbirleriyle uymazsa eviniz ne yapsanız da güzel görünmez. Bu yüzden alacağınız mobilyaları renk uyumuna göre almanızda fayda var.

One thought on “Evinizi Daha Güzel Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

  1. Yaşadığımız alan ruhumuzu dinlendirmeli ve yaşamaktan keyif aldığımız bir ortam olmalı tüm detaylarıyla bir enerji vermeli insana diye düşünüyurum. Benim ev dekorasyonundaki tek sevdiğim otantik ortamdır. Bu huzur verici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top