Güzel Bir Yıl Geçirmen İçin Bunları Yap

thumbnail

Her senenin başlangıcında güzel şeyler olmasını hayal ediyor fakat her senenin sonunda isteklerinin hiçbiri gerçekleşmiyor mu? Dert etme bunu yaşayan sadece sen değilsin. Bende çok hayaller kurdum zamanında ama hayallerimin hiçbiri gerçekleşmedi. Sorunu kendimden başka her yerde aradım. Meğersem sorun bendeymiş. Hayallerim vardı evet ama hayallerim için hiçbir şey yapmıyordum. Eğer hayalleriniz varsa ve bunları gerçekleştirmek istiyorsan konfor alanından çıkmalı ve zorluklara göğüs gererek ileri doğru gitmelisin. Şimdi hazır yeni yıla girmişken eline bir liste al ve yeni yılda neler yapmak istediğini yaz. Sonraki günler o hayallerin için çabala. Geçmişi geri getiremezsin ama geleceği sen yaratabilirsin.

Bu makalemde güzel bir yıl geçirmen için sana tavsiyelerim var. Eğer sende bunları yaparsan yıl sonunda kendini daha iyi hissedecek ve her yeni yılda kendini daha çok geliştirmek için çabalayacaksın.

Televizyonu Bırak

Televizyon izlemeyeli neredeyse beş sene oluyor ve zamanımı daha çok değerlendirebiliyorum. Televizyonda saatlerce vakit öldürmek yerine zamanınızı size faydası olacak şeylerle harcamanız sizin yararınıza olacaktır.

Yabancı Dil Öğren

Günümüzde yabancı dil bilmek neredeyse zorunluluk haline gelmiştir. Eğer yabancı dil bilmiyorsan ileride işe girmen kat kat zorlaşacak, günlük konuşma dilimize her geçen gün yeni yeni ingilizce kelimeler eklendiğinden dolayı duyduğun kelimeleri anlamakta zorlanacaksın. Eğer yabancı dilini geliştirirsen, iş arayanlar arasında binlerce kişinin önüne geçebilir, hatta yurtdışında bile iş bulabilirsin. Ülkemize milyonlarca turist geldiğinde onlarla iletişime geçerek onların kültürünü tanıyabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsin.

Güleryüzlü Olun

Somurtkan olmayı bırak ve gülümsemeye başla. Somurtkan olmaya ne gerek var, insanlar senden kaçıyor çünkü sen gülmüyorsun. Size gülmenin birkaç faydasından bahsedeyim;

  • Kalp hastalıkları riskini azaltırsın.
  • Kan akışını iyileştirir.
  • Kan şekerini düşürmene yardımcı olur.
  • Daha iyi uyursun.
  • Çekici olursun.
  • Ömrü uzatır.
  • İlişkileriniz kuvvetlenir.
  • Genç gözükürsün.

Kitap Okuyun

Kitap okumak kelime dağarcığınızı geliştirdiğinden dolayı biriyle iletişime geçeceğiniz zaman iletişim kurmakta zorluk çekmeyecek ve etkileyici bir iletişim kurmuş olacaksınız. Ayrıca kitap okudukça konuşacak birçok konunuz olacaktır. Bol bol kitap okumanız hafızanızı güçlendirecek ve unutkanlık riskinizi düşürecektir.

Telefon Bağımlılığından Kurtul

Telefon da televizyon gibi zamanımızı en çok harcayan aletlerden biridir. Eğer telefonda boş boş sosyal medyada gezinip, insanların hayatına özenip onlara like atıyorsanız bir an önce sosyal medyadan uzaklaşın ve hayalleriniz için çabalayın. Şimdi geçmişe dönüp kendinize sorun “Ben bu zamana kadar telefonda bu kadar vakit geçirdim ama elime ne geçti” diye. Eğer bu soruya bir cevabınız yoksa biran önce telefondan uzaklaşın ve hayalleriniz için çabalayın.

Para Kazan – Daha Çok Kazan

Para kazanmak en önemli konumuz. Eğer para kazanamıyorsanız hayatınız büyük ihtimalle sıkıcı geçiyordur. Bu yüzden para kazanmanız lazım. Eğer öğrenciyseniz, hiç para kazanamıyorsanız part time bir işe girin öncelikle. Böylelikle iş hayatına erkenden atılmış olur ve okurken paranızı kazanmış olursunuz. Maaşınızı aldığınızda gelirinizin yüzde onunu altın, hisse senedi gibi yatırım araçlarına yatırın. Yatırım yapmayı çok iyi öğrenin. Dünyanın en zengin adamları da paralarını yatırım yaparak katlamıştır.

Spor Yapın

Spor yapmak vücudunuzu dinç tutar, sağlıklı olmanıza yardımcı olur. Bu yüzden her sabah kalkıp yirmi dakika yürüyüş yapmanız bile başlangıç için iyi olabilir.

Yeni yılda bunları yapar ve alışkanlık edinirsen bu yıl senin için çok güzel olacak. Şimdiden güzel bir yıl geçirmen dileğiyle. İyi Yıllar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön