İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler

thumbnail

İngilizce öğrenmek günümüzde artık zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü artık işverenler yabancı dil bilmeyeni işe bile almayabiliyor. Yabancı bir dil bildiğimiz sürece iş fırsatları yakalayabilir ve uluslararası iş anlaşmaları yapabiliriz. Yurtdışına çıktığımızda zorluk çekmeyiz. Ve daha birçok yararını görebilirsiniz.

Bu yazımızda siz okuyucularımız için daha hızlı ve etkili ingilizce öğrenmeniz için basit yöntemler paylaştık. Umarım dediklerimizi uygular ve başarılı olursunuz.

Kelime Defteri Tut

Yabancı film, dizi izlerken; kitap, makale okurken sürekli anlamını bilmediğimiz yeni kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Eğer bu kelimelerin anlamlarını hemen defterimize yazarsak bir daha o kelimeyi gördüğümüzde anlamını bilmiş olacağız ve böylelikle kelime dağarcığımız gelişmiş olacak. Hemen kendinize özel bir kelime defteri alın.

Yabancı Dizi Film İzle

Yabancı dizi ve film izlemek ingilizce öğrenmenin en pratik yollarından biridir. Hatta çizgi filmler daha faydalıdır. Tabi türkçe izleyerek değil. Eğer bu dili öğrenmek istiyorsanız ingilizce alt yazılı izlemeniz gerekiyor. Başlangıç için türkçe alt yazılı izleyebilirsiniz fakat ingilizce alt yazıya geçmediğiniz sürece ingilizceniz gelişmeyecektir.

Yabancı Kitap Makale Oku

Kitap ve makale okumak kelime dağarcığımızı geliştirmemize yardımcı olur. Sürekli yeni kelimeler öğreniriz. Tabi öğrendiğimiz kelimeleri kelime defterimize yazmamız gerekiyor. Böylelikle her seferinde okuduğumuz kitapları okuma oranımız hızlanacak ve kelime dağarcığımız gelişecek.

İngilizce Günlük Tut

Günlük tutarak da daha çok kelime öğrenebiliriz. Böylelikle gün boyunca yaptığımız şeylerin ingilizcedeki karşılıklarını öğrenebiliriz. Bu yüzden günlük tutmak bu dili öğrenmenizde bayağı etkili olacaktır.

Yabancı Müzik Dinle

Yabancı müzik dinlemek telaffuzumuzu geliştirir. Kelimelerin doğru okunuşlarını öğreniriz. Bu yüzden her boş vaktinizde yabancı müzik dinlemeyi ihmal etmeyin. Takın kulaklığı keyfinize bakın.

Yüksek Sesle Tekrarla

İngilizce dizi film izlerken yada yabancı müzik dinlerken söylenenleri siz de yüksek sesle tekrarlayın, ingilizce kitap makale okurken de sesli şekilde okuyun. Böylelikle ingilizceyi daha verimli öğrenmiş olursunuz.

Yabancı Kişilerle Konuş

İngilizce öğrenmenin en etkili yollarından biri de o dili konuşmaya başlamaktır. Şimdi nereden bulayım yabancı birini diyebilirsiniz. Dert etmeyin, günümüzde internet sayesinde dünyada ki herkesle iletişime geçebiliyoruz. Bunun için bir çok uygulama mevcut ve size en etkili olan uygulamalardan birini önermek istiyorum.

WAKIE

Bu uygulama sayesinde yabancı insanlarla ücretsiz bir şekilde konuşabilir ve ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Çok güzel değil mi yattığınız yerden yabancı dil öğreniyorsunuz.

IOS için indirAndroid için indir

Kullandığın Cihazları İngilizce Yap
İngilizce öğrenmek istiyorsanız öncelikle ingilizceyi hayatınıza almak ve türkçeden biraz ayrılmanız gerekecek. Bunun için artık kullandığınız akıllı telefonları, bilgisayarları vs. ingilizce dilde kullanmanız gerekiyor. Bunu yaptığınız zaman artık ingilizceye alışacaksınız ve kolayca öğrenmeye başlayacaksınız.

Çeviri Siteleri

Google Translate gibi siteler bizi her zaman kurtarıyor evet ama bu tembelliğe alıştırıyor bizi. O yüzden bu tarz siteleri kullanmanızı önermiyorum. Kullanabilirsiniz ama sadece kelime yazarak kullanın çünkü bir cümleyi direk oraya yazıp çevirdiğinizde hiçbir şey öğrenmemiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön