Para Kazanmak İçin Yapabileceğiniz Fikirler

thumbnail

Ülkemizde geçim şartları zor olduğundan dolayı birçoğumuz ek işlerde çalışıp geçinmeye çalışıyoruz. Birçoğumuz ise çalışmaya vakit bulamadığından yapacak bir şey bulamıyor. Sizi bu durumdan kurtarmak için elimizden geldiğince para kazanmak için yapabileceğiniz fikirleri araştırdık ve sizler için paylaştık.

İkinci El Satış

Çoğumuzun evinde kullanmadığı, gereksiz yer kaplayan eşyalar vardır. Bu eşyaları Letgo gibi uygulamalarda yayınlayarak satabilir ve ek para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret

Bu iş için biraz sermaye gerekli ama işiniz tuttuğunda kendi işinizden ayrılıp sadece bu işe odaklanarak daha çok para kazanabilirsiniz. Sıfır ürünler satın alıp Gittigidiyor, Hepsiburada gibi mağazalarda dükkan açıp yada kendi sitenizi kurup sitenizde bu ürünleri satabilirsiniz. Ufak bir hatırlatma yapayım, internetten satış yaptığınızda fatura kesmeniz gerekiyor ve bu faturaları kesebilmek için ise şirket sahibi olmanız gerekiyor. Şirket sahibi olmayı kafanızda büyütmenize gerek yok. Şirket yerine evinizin bir odasını göstererek şirket kurabilirsiniz.

Freelance İşler

Freelance iş deyince birçok iş alanı karşımıza çıkıyor, logo tasarımı, web tasarım, animasyon oluşturma gibi birçok iş dalı var. Eğer sizde photoshop gibi uygulamalar kullanabiliyorsanız freelance çalışmak tam size göre. Freelance iş yapabileceğiniz birçok site mevcut. Bunlar;

Fiverr

Upwork

Bionluk

Siteleri inceleyerek yapabileceğiniz işe karar verip freelance ilanı oluşturup hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Armut Uygulaması

Bu uygulamada birçok meslek bulunmakta belki de sizin ustası olduğunuz bir meslek vardır. O zaman sizde o meslekte ilan yayınlayarak müşteri kovalayabilirsiniz.

Armut

Uygulamanın çalışma mantığı ise şöyle; Örneğin siz özel direksiyon dersi vermek için ilan yayınladınız ve ertesi gün size bildirim geldi civarınızda birinin direksiyon dersi için hoca aradığını gördünüz. Siz o kişiyle iletişime geçerek müşteriyi kapmaya çalışıyorsunuz çünkü sizden başka üç kişi daha o müşteriyle iletişime geçecek. Toplamda dört kişi o müşteriyle iletişime geçtiğinde ilan kapanır. Müşteri o dört kişiden birini seçer ve işi kapar. Şunu da söyleyeyim müşteriyle iletişime geçmek için uygulamaya ücret ödemeniz gerekiyor o da çok pahalı bir şey değil. Yapacağınız işe göre değişiyor. 1 TL de ister 100 TL de. Tabi kazanacağınız para bunun yüz katı olabiliyor.

Blog Açmak

Günümüzde çoğu insan blog açarak para kazanıyor. Sizde bildiğiniz bir konu üzerine blog açarak para kazanabilirsiniz. Blog açarak ayda 10 TL de kazanabilirsiniz 10.000 TL de. Bu yapacağınız işe bağlı. Eğer çok para kazanmak istiyorsanız bloğunuza önem verip çok çaba sarf etmelisiniz.

Youtube

Biliyorsunuzdur şuan günümüzde herkes youtuber olmak istiyor. Çünkü kazanılan paraların farkına varıldı. Sizde bildiğiniz bir konu üzerine youtube da kanal açarak içerik üretmeye başlayabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube sizi zengin etmez ama kanalınız milyonlara ulaşırsa ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Editörlük

Eğer yazma beceriniz varsa bir konu üzerinde bilgi verici yazılar yazabiliyorsanız bu iş tam size göre. İnternette editörlük yapabileceğiniz siteler mevcut. Bunlar;

İçerik Bulutu

Icerik.Net

Uygulama Oluşturma

Eğer yazılım bilginiz varsa zaten siz bu konuyu biliyorsunuzdur size anlatmicam bilmeyenler ise internetten kodlama dileri öğrenerek uygulamalar oluşturup akıllı telefon marketlerinde yayınlayarak para kazanabilir. Kodlama öğrenmeyi gözünüzde büyütmenize gerek yok bir kere başlasanız devamı gelir mutlaka.

Eski Ev Alıp Yenileyip Satmak

Eğer ev alacak kadar paranız varsa eski bir ev alarak o evi yenileyip evi aldığınız fiyatın ve yaptığınız maliyetin üzerinde evi daha iyi fiyata satabilirsiniz. Tabi evin değerini iyi araştırmanız gerekiyor.

Eski Eşya Alıp Satmak

Bu sefer ev değil eski bir eşya alarak mesela eskimiş bir berjeri ucuza alıp yeni kumaş ve cila ile o berjeri sıfır gibi yaparak daha pahalıya satabilirsiniz.

Tişört Tasarımı

İnternette sadece tişört tasarımı yapıp o tişörtleri satabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için çok iyi derecede photoshop bilmenize gerek yok, sitelerin zaten otomatik tasarım yapma aracı var. Sadece yazı yazarak bile satabilirsiniz. Aslında bu iş için de reklam harcaması yapmanız gerekiyor bu reklam ile daha çok para kazanabilirsiniz. Bahsettiğim site;

Teespring

Bunun gibi başka siteler de mevcut türk siteside var fakat ben pek beğenmediğim için o siteyi önermedim. Bu sitede tasarım yapıp instagram gibi yerlerde yabancı hesap açıp Amerika’da reklam yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Yatırım

Günümüzde çoğu zengin kişiler aslında yatırım yaparak zengin oluyor. Hisse senetleri alarak beş on sene sonra değerlenip fiyatları arttığında satıp on yüz kat gelir elde edebiliyorlar. Yastık altında saklayacağınıza, banka da tutacağınıza hisse senedi yada başka yatırım araçlarına yatırarak uzun vadede gelir kazanabilirsiniz.

Udemy

Udemy dünyaca ünlü Türk yapımı online kurs veren bir sitedir. Eğer yeteneğiniz varsa bu yeteniğinizi udemy platformunda kurs açarak para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön